Dzień Sołtysa

 

Z okazji Dnia Sołtysa, składamy wszystkim Sołtysom oraz członkom Rad Sołeckim z terenu gminy Witnica, najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej, a także jak najlepszej współpracy z mieszkańcami i pracownikami gminy.

Niech wzajemna współpraca i zrozumienie zarówno z mieszańcami jak i władzami samorządu przynosi radość i realizację nowych wyzwań.

Niech nigdy nie zabraknie Wam wytrwałości, pomysłów na nowe inwestycje oraz inicjatyw integrujących lokalną społeczność.

Zapraszamy na Dobre Kino

Zapraszamy na dobre kino

Jak Wytresować Smoka 3
Godzina 13:00 , 15:00

„Jak wytresować smoka 3” to już ostatnia część trylogii wyreżyserowana przez Deana DeBloisa. Trylogia została stworzona na podstawie książki Cressidy Cowell. Ostatnia część zabierze nas z powrotem do krainy Wikingów i smoków, które uczą się żyć u boku ludzi. Tym razem w filmie pojawią się nowe postaci, a Czkawka razem z innymi bohaterami będzie musiał stanąć w obronie smoków, które chce uprowadzić Grimmel, bezwzględny łowca.

Kobiety Mafii 2
Godzina 17:00

Królowe polskiej mafii wracają w gangsterskiej superprodukcji. Film „Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w sześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Maroko, Kolumbii i Dubaju.

Ciąg dalszy „Kobiet mafii” to rozwinięcie wątków znanych z części pierwszej, powrót znanej obsady, a także zastrzyk zupełnie nowej, świeżej krwi – oprócz wspomnianej Grabowskiej i Cepedy, w męskiej części ekipy wystąpią: Piotr Adamczyk, znany z hitu Netflix „Dom z papieru” Enrique Arce, Janusz Chabior, a także: Krzysztof Czeczot, Damian Kret, Patryk Pniewski, Otar Saralidze, światowej sławy kulturysta Michał Karmowski oraz popularni raperzy Bonson i Sobota.

Zapraszamy
MDK Witnica

Lubuski Festiwal Piosenki Pro Arte – eliminacje powiatowe

 

Lubuski Festiwal Piosenki Pro Arte Witnica 2019
26 luty 2019 – prezentacje powiatowe

 

ZGŁOSZENIA DO 19 LUTEGO

Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

PRO ARTE to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W roku 2019 czeka uczestników wiele zmian w stosunku do ubiegłego roku.Najważniejsze, to organizacja Finału Wojewódzkiego, w którym uczestnicy będą występowali z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Przed finałem odbędą się obowiązkowe warsztaty wokalne z uczestnikami przygotowujące ich do tego wydarzenia.

Formularz Zgłoszeniowy –
http://rcak.pl/formularz-zgloszeniowy-lfp/

Informacje, Regulamin –
http://rcak.pl/pro-arte/lubuski-festiwal-piosenki/

Witnica, Sala RCR
Wtorek, 26.02.2019
Godzina 10.00

Poniższa informacja stanowi wyciąg z Regulaminu Konkursu Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2019.

1. Uczestnicy będą przydzieleni do kategorii wiekowej wg kryterium:
I kategoria wiekowa: do 9 roku życia (roczniki 2010 i młodsi)
II kategoria wiekowa: od 10 do 12 roku życia (roczniki 2009 – 2007)
III kategoria wiekowa: od 13 do 15 roku życia (roczniki 2006 – 2004)
IV kategoria wiekowa: od 16 do 19 roku życia (roczniki 2003 – 2000)
2. Zespół wokalny lub wokalno-instrumentalny posiadających uczestników z różnych kategorii wiekowej zakwalifikowany zostaje do tej części LFP2019, z której rocznikowo pochodzi większość uczestników.
3. Każdy uczestnik LFP2019 może maksymalnie wystąpić jako solista oraz być członkiem tylko jednego zespołu wokalnego lub wokalno-instrumentalnego.
4. Przygotowanie prezentacji składa się z dwóch piosenek. Każdy utwór nie może przekraczać czasu 3 min 30 sek. Uczestnicy muszą przygotować inny repertuar, niż ten, który prezentowali w poprzedniej edycji Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2018r.
5.Wszystkie przygotowywane utwory powinny być wykonywane w języku polskim.
6.Rada Artystyczna Przeglądu Powiatowego przyznaje nominacje do Półfinału Wojewódzkiego Uczestnikom ocenionym najwyżej według kryteriów określonych w paragrafie ust. 1. Regulaminu:
najwyżej 3 uczestnikom (solistom) łącznie w I i II kategorii wiekowej
najwyżej 3 uczestnikom (solistom) łącznie w III i IV kategorii wiekowej
najwyżej 2 uczestnikom (zespołom wokalnym lub wokalno-instrumentalnym), bez względu na kategorię wiekową.
7. Rada Artystyczna Półfinału Wojewódzkiego przyznaje nominacje do Finału Wojewódzkiego najwyżej 5 uczestnikom w każdej kategorii wiekowej (występujących solo, w grupach wokalnych lub grupach wokalno-instrumentalnych).
8. Zgłoszenia uczestników będą przyjmowanie wyłącznie za pomocą formularzy elektronicznych zamieszczonych na stronie internetowej organizatora przeglądu oraz na stronie niniejszej stronie RCAK .