Lubuski Festiwal Piosenki Pro Arte – eliminacje powiatowe

 

Lubuski Festiwal Piosenki Pro Arte Witnica 2019
26 luty 2019 – prezentacje powiatowe

 

ZGŁOSZENIA DO 19 LUTEGO

Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

PRO ARTE to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W roku 2019 czeka uczestników wiele zmian w stosunku do ubiegłego roku.Najważniejsze, to organizacja Finału Wojewódzkiego, w którym uczestnicy będą występowali z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Przed finałem odbędą się obowiązkowe warsztaty wokalne z uczestnikami przygotowujące ich do tego wydarzenia.

Formularz Zgłoszeniowy –
http://rcak.pl/formularz-zgloszeniowy-lfp/

Informacje, Regulamin –
http://rcak.pl/pro-arte/lubuski-festiwal-piosenki/

Witnica, Sala RCR
Wtorek, 26.02.2019
Godzina 10.00

Poniższa informacja stanowi wyciąg z Regulaminu Konkursu Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2019.

1. Uczestnicy będą przydzieleni do kategorii wiekowej wg kryterium:
I kategoria wiekowa: do 9 roku życia (roczniki 2010 i młodsi)
II kategoria wiekowa: od 10 do 12 roku życia (roczniki 2009 – 2007)
III kategoria wiekowa: od 13 do 15 roku życia (roczniki 2006 – 2004)
IV kategoria wiekowa: od 16 do 19 roku życia (roczniki 2003 – 2000)
2. Zespół wokalny lub wokalno-instrumentalny posiadających uczestników z różnych kategorii wiekowej zakwalifikowany zostaje do tej części LFP2019, z której rocznikowo pochodzi większość uczestników.
3. Każdy uczestnik LFP2019 może maksymalnie wystąpić jako solista oraz być członkiem tylko jednego zespołu wokalnego lub wokalno-instrumentalnego.
4. Przygotowanie prezentacji składa się z dwóch piosenek. Każdy utwór nie może przekraczać czasu 3 min 30 sek. Uczestnicy muszą przygotować inny repertuar, niż ten, który prezentowali w poprzedniej edycji Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2018r.
5.Wszystkie przygotowywane utwory powinny być wykonywane w języku polskim.
6.Rada Artystyczna Przeglądu Powiatowego przyznaje nominacje do Półfinału Wojewódzkiego Uczestnikom ocenionym najwyżej według kryteriów określonych w paragrafie ust. 1. Regulaminu:
najwyżej 3 uczestnikom (solistom) łącznie w I i II kategorii wiekowej
najwyżej 3 uczestnikom (solistom) łącznie w III i IV kategorii wiekowej
najwyżej 2 uczestnikom (zespołom wokalnym lub wokalno-instrumentalnym), bez względu na kategorię wiekową.
7. Rada Artystyczna Półfinału Wojewódzkiego przyznaje nominacje do Finału Wojewódzkiego najwyżej 5 uczestnikom w każdej kategorii wiekowej (występujących solo, w grupach wokalnych lub grupach wokalno-instrumentalnych).
8. Zgłoszenia uczestników będą przyjmowanie wyłącznie za pomocą formularzy elektronicznych zamieszczonych na stronie internetowej organizatora przeglądu oraz na stronie niniejszej stronie RCAK .

Zapraszamy na Dobre Styczniowe Kino – 3 HITY !!!

 

Piątek, 18 stycznia
Witnica – Sala RCR

Po raz pierwszy zagramy dla Was aż 3 filmy !!!

16.00 Bajka dla dzieci
Miśków 2-óch w Nowym Jorku

Znów zaśmieją się wam pysie, bo do akcji wchodzą misie. Przygotujcie się na ciąg dalszy komediowej hecy w wielkim mieście! Uwielbiany przez polskich widzów Misiek powraca do Nowego Jorku, by po raz drugi rozbawiać wszystkich do białości. Kontynuacja animowanego hitu z 2016 roku, to jeszcze więcej przygód, humoru i dobrej zabawy w towarzystwie znanych oraz zupełnie nowych bohaterów. Tym razem za globalne rozśmieszenie w kinach odpowiadać będą twórcy wielkich familijnych przebojów: „Toy Story”, „Garfield” i „Evan Wszechmogący”. Natomiast w obsadzie polskiej wersji językowej, podobnie jak w części pierwszej, usłyszymy topowych aktorów dubbingowych.

18.00 Zabawa Zabawa

„Zabawa zabawa” to najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu „Moje córki krowy” pokazujący historię trzech kobiet mających problem z alkoholem. W rolach głównych: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska i Marcin Dorociński.
Film „Zabawa zabawa” został już pokazany na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie walczy o nagrodę główną – Złote Lwy.

20.00 Fuga
Fuga w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej to najnowszy obraz autorki wielokrotnie nagradzanych Córek Dancingu to produkcja z gatunku mystery, charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha. Fuga dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.
Za scenariusz „Fugi” odpowiedzialna jest Gabriela Muskała, która wciela się także w główną bohaterkę. W filmie wystąpią ponadto Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba i Zbigniew Waleryś.

Bilety :
14zł ulgowy
16zł normalny

Piątek, 18 stycznia
Witnica – Sala RCR

Bilety do nabycia przed seansem
Napoje i popcorn również 🙂

Zapraszamy 🙂
MDK Witnica

WOŚP Witnica – Gramy bez Focha !

 

Bieg ,,Policz się z cukrzycą”, II Witnickie Morsowanie, licytacje fantów i koncerty muzyczne – to tylko część programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy dla najmłodszych i bez focha!

W 27 Finale WOŚP zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do akcji Jurka Owsiaka tradycyjnie włącza się Witnica. W tym roku kwestować na terenie gminy będzie 70 wolontariuszy. Siedzibą sztabu będzie Regionalne Centrum Ratownictwa w Witnicy.

Wolontariusze będą zbierać pieniądze już od wczesnego ranka w niedzielę 13 stycznia. O godz. 12.00 wystartuje bieg ,,Policz się z cukrzycą”. Wpisowe do biegu – 20 zł do puszki WOŚP w całości przeznaczone jest na Orkiestrę. Trasa biegu wiedzie z parkingu koło Komisariatu Policji przez ul. Kościuszki, lasem w stronę Leśnego Ustronia, potem koło wiaty Nadleśnictwa, ul. Traugutta i znów ul. Kościuszki z powrotem na parking. Tą samą trasą, też od godz. 12.00 pójdą amatorzy nordic walking, a rowerzyści pojadą z miejsca startu nad jez. Wielkie i z powrotem. Wpisowe dla kijkarzy i cyklistów to również 20 zł. Po raz pierwszy włączą się  też w akcję witnickie Morsy. O godz. 14.00 amatorzy kąpieli w zimniej wodzie zapraszają wszystkich chętnych na II Witnickie Morsowanie (pierwsze odbyło się zimą ubiegłego roku) – wpisowe także wynosi 20 zł na WOŚP.

Od godz. 16.30 w RCR rozpoczną się koncerty solistów i zespołów muzycznych oraz licytacje fantów.

Plan w RCR

16.30 Rozpoczęcie

17:00 Występy dzieci z MDK

17.45 Pokaz Hip Hop – Sekcja MDK

19.00 Cheerlederki – dzieci z Witnicy

19.45 Jezioro Łabędzie – UTW Witnica

20.00 Koncert Zespołu  – Poza Czasem

20.30 Finał – Pokaz Świateł

Gadżetów jest już sporo, ale wciąż można przekazać nowe fanty dla Orkiestry. Można je zostawiać w Miejskim Domu Kultury lub w Bibliotece. Jednym z pierwszych darczyńców jest Gorzowska Grupa Motocyklowa, która przekazuje do licytacji voucher na całodzienne przejażdżki motocyklem. Organizatorzy finału liczą też na wsparcie witnickich firm. Pomaganie jest dziecinnie proste! – takie jest hasło 27 Finału. Więcej na temat Finału w Witnicy można się dowiedzieć z fanpage witnickiego sztabu WOŚP na Facebooku. Zapraszamy do wsparcia Orkiestry. Jak mówi Jurek Owsiak – gramy dla dzieci małych i bez focha!

(fot. WOŚP)

Zapraszamy na Dobre Grudniowe Kino

 

Zapraszamy na Dobre Kino do Witnicy.

W piątek 7 grudnia w Regionalnym Centrum Ratownictwa będzie można obejrzeć animowanego ,,Grincha” i komedię romantyczną ,,Miłość jest wszystkim”.

Jak co miesiąc zapraszamy na projekcje kinowe najnowszych filmów w Regionalnym Centrum Ratownictwa.

Tym razem odbędą się aż cztery seanse.

O godz. 14.00 i 16.00 kino wyświetli film ,,Grinch”.

Tytułowy stwór znów powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony i brzydki Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć.

O godz. 18.00 i 20.00 będzie zaś można obejrzeć film „Miłość jest wszystkim”.

To komedia romantyczna idealna na święta. Reżyser Michał Kwieciński zgromadził takich aktorów jak: Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Eryk Lubos czy Jan Englert, których zobaczymy na ekranie w zaskakujących rolach. Akcja komedii rozgrywa się w Gdańsku. Dla bohaterów trwa trudny okres przedświąteczny. Kłótnie, zdrady, rozstania, strach przed rodzącym się uczuciem – czy uda się przeżyć spokojnie święta? Nagle pojawia się niezwykły święty Mikołaj, który całkowicie odmieni życie postaci…

Bilety w cenie – 14 zł ulgowy i 16 zł normalny – można nabyć przed seansem, podobnie jak popcorn i napoje gazowane.

Zapraszamy!