Poszukujemy Chętnych na Rajd Rowerowy

Poszukujemy chętnych na rajd rowerowy organizowany w terminie od 8 do 12 października 2019 roku przez  Stowarzyszenie Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań, we współpracy z Gminą Witnica i Miastem Gorzów Wlkp. Rajd rowerowy będący „innowacyjną przestrzenią” do wzajemnego poznania się uczestniczek i uczestników, fachowej i kolegialnej wymiany oraz planowania wspólnych przedsięwzięć. Jego tematem przewodnim będzie pytanie: Jak możemy wspólnie kształtować współpracę w tym zakresie?

Program Rajdu:

8.10.2019 r.

Do 18:00 Przyjazd uczestniczek i uczestników do Zamku Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań, kolacja.

19:00 Spacer po założeniu pałacowym Zamku Trebnitz i wizyta w Muzeum Gustava Seitza.

9.10.2019 r. Trebnitz

08:00 Śniadanie.

09:00 Przejazd do Seelow (14 km).

10:00-11:30 Seelow, rozmowa z burmistrzem Jörgiem Schröderem o innowacyjnych i zrównoważonych koncepcjach polsko-niemieckich projektów kooperacyjnych oraz ich wpływie na poprawę oferty kulturalnej na obszarach wiejskich.

11:30 Powrót do Trebnitz.

12:30 Obiad i przerwa.

14:00 Przejazd do Klosterdorfu (25 km) i wizyta w Stowarzyszeniu ÖkoLeA na rzecz edukacji, kultury, ekologii i zdrowia (ÖkoLeA -Verein für Bildung und Kultur, Ökologie und Gesundheit e. V.) (w międzyczasie kawa i ciasto).

17:30 Powrót do Trebnitz.

19:30 Kolacja.

10.10.2019 r. Kostrzyn

08:00 Śniadanie w Trebnitz.

09:00-13:00 Przejazd do Kostrzyna nad Odrą (40 km), przerwa w hotelu i lunch.

13:30 Zwiedzanie miasta (Muzeum Twierdzy Kostrzyn, dawne stare miasto).

16:00-18:00 Przejazd do Dąbroszyna (10 km) (zamek i park), powrót do Kostrzyna.

19:00 Kolacja w Kostrzynie z przedstawicielami lokalnego samorządu.

11.10.2019 r. Witnica

08:00 Śniadanie.

09:00-11:00 Przejazd do Witnicy (20 Km) i przerwa w hotelu.

11:30-13:00 Rozmowa z burmistrzem Dariuszem Edwardem Jaworskim na temat turystyki i edukacji na obszarach wiejskich i spacer po mieście.

13:00 Obiad.

14:00-15:30 Zwiedzanie Muzeum Browaru.

16:00-18:00 Przejazd do Pyrzan i zwiedzanie okolica.

18:00 Spotkanie z przedstawicielami Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Educatio Pro Europa Viadrina.

20:00 Pożegnalna kolacja z przedstawicielami Miasta Gorzów Wielkopolski i Witnicy.

12.10.2019 r Śniadanie i wyjazd

Rowery mogą zostać przetransportowane z powrotem do Trebnitz. Uczestniczki i uczestnicy wracają pociągiem. Organizator zapewnia noclegi w Trebnitz, w Hotelu Bastion w Kostrzynie nad Odrą oraz w Hotelu Witnica.

Chętnych uczestników zapraszamy do zgłaszania się w Miejskim Domu Kultury.

Ruszyły Zajęcia taneczne z Hip-Hopu

Dnia 26 września w Miejskim Domu Kultury odbyły się zajęcia taneczne Hip Hop dla grup dzieci 4-6 lat, powyżej 6 roku życia, młodzieży oraz starszych.

Nadal istnieje możliwość zapisania swoich pociech na zajęcia, prowadzone przez Pana Sebastiana Karlika, rozwijające poczucie rytmu i wyzwalające dużo pozytywnej energii.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na najbliższe zajęcia, już 1 października  o godz. 16:30. Szczegółowych informacji oraz zapisów dokonuje prowadzący pod numerem telefonu 605-926-561.

Serdecznie zapraszamy!!!

Sekcja Hip-Hop przy domu kultury zaprasza na zebranie organizacyjne.

Sekcja Hip-Hop przy Miejskim Domu Kultury zaprasza na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 24 września 2019 roku, o godzinie 17:30 w Domu Kultury w Witnicy. Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zajęciami tanecznymi. Sekcja będzie prowadziła dwie grupy, grupę dzieci w wieku od 4 do 6 lat oraz grupę starszych. Wszelkich szczegółowych informacji zaczerpnąć można, u prowadzącego zajęcia Pana Sebastiana Karlika pod numerem tel. 605-926-561.

Gminny Dzień Sportu 2019 – Otwarcie Orlika Lekkoatletycznego.

Orlik Lekkoatletyczny w Witnicy już otwarty. W Gminnym Dniu Sportu, towarzyszącym uroczystości otwarcia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego, wzięło udział kilkuset uczniów z wszystkich witnickich szkół.

Uroczystego otwarcia stadionu dokonali Burmistrz Dariusz Jaworski i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który objął imprezę honorowym patronatem, a także Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Marek Surmacz, Posłanka na sejm Elżbieta Płonka, Członek Zarządu Powiatu Gorzowskiego Mieczysław Jaszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Stojanowski i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Tomasz Wysoczański. Odegrano hymn państwowy, nastąpiło przecięcie wstęgi, a następnie kilkaset dzieci z witnickich szkół wystartowało w zawodach lekkoatletycznych.

Uczniowie zmagali się w biegach i skokach, a najlepszych nagrodzono medalami. Uczniowie chwalili sobie nową nawierzchnię bieżni. Za ponad 1,7 miliona złotych powstał najnowocześniejszy w regionie obiekt lekkoatletyczny. Mogą nam go pozazdrościć Kostrzyn i Gorzów.  Na Stadionie Miejskim w Witnicy powstała profesjonalna baza lekkoatletyczna o nawierzchni tartanowej, w tym: bieżnia okrężna czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 400 metrów, bieżnia prosta czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 100 metrów jako przedłużenie prostego odcinka bieżni okrężnej (z nabiegami łącznie długość 120 metrów), skocznia do skoku wzwyż o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni, skocznia do skoku w dal oraz do trójskoku o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni, rzutnia do pchnięcia kulą o nawierzchni z mączki ceglanej, zlokalizowana w zakolu bieżni oraz wyposażenie lekkoatletyczne w postaci sprzętu lekkoatletycznego.

Podczas zawodów odbył się też bieg samorządowców. Wygrał go z dużą przewagą Burmistrz Dariusz Jaworski. Oprócz zawodów odbyła się Giełda Klubów Sportowych. Zainteresowani mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu w stoiskach klubów sportowych i organizacji z terenu gminy. Zjazd startowy ustawił UKS Nowiny Wielkie, stoisko piłkarskie zaprezentowała Witnicka Szkółka Piłkarska Abra, BUKS Wilki Witnica dawał chętnym pierwsze lekcje baseballa, a Klub Aikido Renshu – darmowe lekcje aikido. Tenisiści z UKS Witniczanin wystawili stoły pingpongowe dla chętnych, Klub Sportowy Dragon promował taekwondo i kick-boxing, a Liga Obrony Kraju z Jednostką Strzelecką 4044 Witnica przygotowały strzelnicę sportową. Przyjechali też gościnnie przedstawiciele klubu WSV 1923 Bad Freienwalde, którzy uczyli dzieci podstaw skoków narciarskich.

Po Gminnym Dniu Sportu odbyły się profesjonalne lekkoatletyczne zawody sportowe dla zawodników klubów zrzeszonych w PZLA. Gościnnie wystąpili również lekkoatleci z kadry narodowej Jordanii. Jedną z uczestniczek była Justyna Saganiak, wicemistrzyni Polski w biegu na 400 metrów przez płotki i 5 zawodniczka świata w sztafecie na tym dystansie. J. Saganiak w swoim biegu uzyskała świetny czas poniżej minuty. Mityng lekkoatletyczny w Witnicy przeprowadzono pod okiem Tomasza Saski, trenera kadry narodowej juniorek w sprintach.

Orlik Lekkoatletyczny w Witnicy został wybudowany przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dotacja MSiT wyniosła 700 tys. zł. Obiekt zmodernizowała specjalistyczna firma Sport Track z Gorzowa Wlkp. Od tej pory Orlik do godz. 15.00 będzie do dyspozycji szkół z terenu Gminy na zajęcia z wuefu, a popołudniami będą mogli z niego korzystać mieszkańcy naszej Gminy.

25 lecie Klubu Seniora w Witnicy

KLUB SENIORA 1994 – 2019

Już wkrótce Klub Seniora z Witnicy będzie obchodzić 25 lat swojej działalności.
Pierwsze nieformalne spotkania seniorów miały miejsce już we wrześniu 1994 roku. Jednakże za oficjalną datę założenia Klubu uznaje się dzień 22 listopada 1994 roku.
W związku z tak okrągłym jubileuszem prosimy wszystkich byłych kierowników o kontakt z P. Heleną Musiał, tel. 606 430 079.