Gminny Dzień Sportu 2019 – Otwarcie Orlika Lekkoatletycznego.

Orlik Lekkoatletyczny w Witnicy już otwarty. W Gminnym Dniu Sportu, towarzyszącym uroczystości otwarcia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego, wzięło udział kilkuset uczniów z wszystkich witnickich szkół.

Uroczystego otwarcia stadionu dokonali Burmistrz Dariusz Jaworski i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który objął imprezę honorowym patronatem, a także Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Marek Surmacz, Posłanka na sejm Elżbieta Płonka, Członek Zarządu Powiatu Gorzowskiego Mieczysław Jaszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Stojanowski i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Tomasz Wysoczański. Odegrano hymn państwowy, nastąpiło przecięcie wstęgi, a następnie kilkaset dzieci z witnickich szkół wystartowało w zawodach lekkoatletycznych.

Uczniowie zmagali się w biegach i skokach, a najlepszych nagrodzono medalami. Uczniowie chwalili sobie nową nawierzchnię bieżni. Za ponad 1,7 miliona złotych powstał najnowocześniejszy w regionie obiekt lekkoatletyczny. Mogą nam go pozazdrościć Kostrzyn i Gorzów.  Na Stadionie Miejskim w Witnicy powstała profesjonalna baza lekkoatletyczna o nawierzchni tartanowej, w tym: bieżnia okrężna czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 400 metrów, bieżnia prosta czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 100 metrów jako przedłużenie prostego odcinka bieżni okrężnej (z nabiegami łącznie długość 120 metrów), skocznia do skoku wzwyż o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni, skocznia do skoku w dal oraz do trójskoku o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni, rzutnia do pchnięcia kulą o nawierzchni z mączki ceglanej, zlokalizowana w zakolu bieżni oraz wyposażenie lekkoatletyczne w postaci sprzętu lekkoatletycznego.

Podczas zawodów odbył się też bieg samorządowców. Wygrał go z dużą przewagą Burmistrz Dariusz Jaworski. Oprócz zawodów odbyła się Giełda Klubów Sportowych. Zainteresowani mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu w stoiskach klubów sportowych i organizacji z terenu gminy. Zjazd startowy ustawił UKS Nowiny Wielkie, stoisko piłkarskie zaprezentowała Witnicka Szkółka Piłkarska Abra, BUKS Wilki Witnica dawał chętnym pierwsze lekcje baseballa, a Klub Aikido Renshu – darmowe lekcje aikido. Tenisiści z UKS Witniczanin wystawili stoły pingpongowe dla chętnych, Klub Sportowy Dragon promował taekwondo i kick-boxing, a Liga Obrony Kraju z Jednostką Strzelecką 4044 Witnica przygotowały strzelnicę sportową. Przyjechali też gościnnie przedstawiciele klubu WSV 1923 Bad Freienwalde, którzy uczyli dzieci podstaw skoków narciarskich.

Po Gminnym Dniu Sportu odbyły się profesjonalne lekkoatletyczne zawody sportowe dla zawodników klubów zrzeszonych w PZLA. Gościnnie wystąpili również lekkoatleci z kadry narodowej Jordanii. Jedną z uczestniczek była Justyna Saganiak, wicemistrzyni Polski w biegu na 400 metrów przez płotki i 5 zawodniczka świata w sztafecie na tym dystansie. J. Saganiak w swoim biegu uzyskała świetny czas poniżej minuty. Mityng lekkoatletyczny w Witnicy przeprowadzono pod okiem Tomasza Saski, trenera kadry narodowej juniorek w sprintach.

Orlik Lekkoatletyczny w Witnicy został wybudowany przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dotacja MSiT wyniosła 700 tys. zł. Obiekt zmodernizowała specjalistyczna firma Sport Track z Gorzowa Wlkp. Od tej pory Orlik do godz. 15.00 będzie do dyspozycji szkół z terenu Gminy na zajęcia z wuefu, a popołudniami będą mogli z niego korzystać mieszkańcy naszej Gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *