Uniwersytet Trzeciego Wieku

O nas

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Witnicy powstał w 2009r. jako sekcja działająca przy Miejskim Domu Kultury z inicjatywy ówczesnych władz Miasta i Gminy Witnica oraz mieszkańców. Ogromny wkład w powstanie UTW w Witnicy wniósł p. Edward Korban- ówczesny prezes UTW w Gorzowie Wlkp.

Uczestnicy sekcji wspólnie realizują swoje zainteresowania, biorąc udział w zajęciach gimnastycznych, plastycznych (malarstwo), rękodzieła, żywego słowa, turystyki oraz tańca. Biorą również udział w licznych prelekcjach ze specjalistami z dziedziny prawa, medycyny i kultury.

Uczestnicy UTW biorą udział w życiu Miasta i Gminy Witnica, wspierając swoimi działaniami liczne imprezy o charakterze kulturalnym, takie jak dni miasta, plenery, wernisaże. Biorą również czynny udział w licznych wydarzeniach i spotkaniach z przedstawicielami UTW w województwie lubuskim – w Zielonej Górze, Sulechowie oraz Gorzowie Wlkp.

Kontakt:

Ewa Janowicz- tel. 691 588 843

e- mail: jewaj@op.pl


Noworoczne spotkanie członków UTW

Początek nowego roku członkowie UTW uczcili spotkaniem i wymianą myśli przy kawie – z pewnością powstały przy tej okazji nowe, ciekawe inicjatywy!


Wernisaż prac p. Teresy Mika

28 października w Galerii UTW w Gorzowie Wlkp. odbył się wernisaż prac p. Teresy Mika- utalentowanej uczestniczki sekcji plastycznej UTW.

Wydarzenie przyciągnęło bardzo wielu miłośników sztuki. Burmistrz Miasta i Gminy Witnica, p. Dariusz Jaworski osobiście przybył pogratulować sukcesu.


„Konkursy Henryka Wieniawskiego”

UTW zaprasza serdecznie na wykład muzyczny pt. „Konkursy Henryka Wieniawskiego”, który odbędzie się w willi „Żółty Pałacyk” 17 października o godz. 16:00.

Prowadzącym będzie wybitny muzyk, Lech Serpina.


Wystawa malarska p. Marii Rackiewicz

We wrześniu i październiku na korytarzu Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. odbywa się wystawa malarska p. Marii Rackiewicz, która należy do sekcji malarskiej witnickiego UTW. 

Galeria Sztuki „R”, w której wiszą obrazy p. Marii działa w Szpitalu od połowy 2020r. Prezentowane są w niej prace artyści amatorzy, głównie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Wystawa prac p. Romana Sybala

W maju i czerwcu w Galerii Sztuki „R” w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim W Gorzowie Wlkp. podziwiać można obrazy p. Romana Sybala, członka naszej witnickiej sekcji plastycznej.

Pan Roman maluje od 7 lat, a swoje umiejętności szlifuje biorąc udział w zajęciach plastycznych, warsztatach i plenerach.


Wiosenne prace UTW

W willi „Żółty Pałacyk”, w pracowni na piętrze, pod bacznym okiem instruktora, p. Stanisława Dziadaka, pracują członkowie sekcji plastycznej „Paleta”.

Zima już za nami, dlatego teraz w pracach królują wiosna i kwiaty.