Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Witnicy powstał w 2009r. jako sekcja działająca przy Miejskim Domu Kultury z inicjatywy ówczesnych władz Miasta i Gminy Witnica oraz mieszkańców. Ogromny wkład w powstanie UTW w Witnicy wniósł p. Edward Korban- ówczesny prezes UTW w Gorzowie Wlkp.

Uczestnicy sekcji wspólnie realizują swoje zainteresowania, biorąc udział w zajęciach gimnastycznych, plastycznych (malarstwo), rękodzieła, żywego słowa, turystyki oraz tańca. Biorą również udział w licznych prelekcjach ze specjalistami z dziedziny prawa, medycyny i kultury.

Uczestnicy UTW biorą udział w życiu Miasta i Gminy Witnica, wspierając swoimi działaniami liczne imprezy o charakterze kulturalnym, takie jak dni miasta, plenery, wernisaże. Biorą również czynny udział w licznych wydarzeniach i spotkaniach z przedstawicielami UTW w województwie lubuskim – w Zielonej Górze, Sulechowie oraz Gorzowie Wlkp.

Kontakt:

Ewa Janowicz- tel. 691 588 843

e- mail: jewaj@op.pl


Aktualności

18 kwietnia w „Żółtym Pałacyku” odbył się wykład muzyczny pt. „Cztery pory roku”, poświęcony twórczości Antonio Viovialdiego. Spotkanie poprowadził niezwykle charyzmatyczny i utalentowany p. Lech Serpina, którego wykłady przyciągają coraz więcej słuchaczy.

UTW Witnica serdecznie zaprasza na wykład muzyczny, który odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18:00 w „Żółtym Pałacyku”.

Tematem spotkania będą „Pory roku” Vivialdiego. W rolę „wykładowcy” wcieli się charyzmatyczny, znany już z wcześniejszych wykładów, wybitny muzyk, p. Lech Serpina.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

„Kościoły w Witnicy i najbliższej okolicy w obrazach” – spotkanie sekcji plastycznej „Paleta”

14 marca w Żółtym Pałacyku odbyło się spotkanie zorganizowane przez sekcję plastyczną „Paleta” pt. „Kościoły w Witnicy i najbliższej okolicy w naszych obrazach”. Prowadzący, czyli p. Stanisław Dziadak oraz p. Grażyna Banda opowiadali zaproszonym gościom o pomyśle malowania obiektów sakralnych.

ZAJĘCIA „RUSZ GŁOWĄ”

Spotkania pod nazwą „Rusz głową” to zajęcia dla wszystkich miłośników zagadek, gier i łamigłówek. Ćwiczenia, które są w ich trakcie wykonywane mają na celu usprawnienie funkcji poznawczych i zachowanie bystrości umysłu w każdym wieku. Zajęcia prowadzone są przez panią Ewę Wojnicką i odbywają się w każdy czwartek o godz. 10:00 w Żółtym Pałacyku.

SEKCJA PLASTYCZNA „PALETA”

Zajęcia sekcji plastycznej „Paleta”, prowadzone przez pana Stanisława Dziadaka odbywają się w każdy wtorek w „Żółtym Pałacyku”. Prace członków sekcji podziwiać można w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy oraz placówce medycznej „Medicus”

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 10:00 (grupa początkująca) oraz 16:00 (grupa zaawansowana) w willi „Żółty Pałacyk”.

Noworoczne spotkanie członków UTW

Początek nowego roku członkowie UTW uczcili spotkaniem i wymianą myśli przy kawie – z pewnością powstały przy tej okazji nowe, ciekawe inicjatywy!

Wernisaż prac p. Teresy Mika

28 października 2022r. w Galerii Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wernisaż prac plastycznych pani Teresy Mika. Wydarzenie przyciągnęło bardzo wielu miłośników sztuki – również Burmistrz Miasta i Gminy Witnica, p. Dariusz Jaworski uczestniczył w spotkaniu, podczas którego serdecznie pogratulował artystce talentu i zaangażowania w jego rozwój.

UTW Witnica serdecznie zaprasza na wykład muzyczny, który odbędzie się 17 października o godz. 16:00 w „Żółtym Pałacyku”.

Tematem spotkania będą „Konkursy Henryka Wieniawskiego. Spotkanie poprowadzi wybitny muzyk, p. Lech Serpina.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Wystawa malarska p. Marii Rackiewicz

We wrześniu i październiku na korytarzu Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. odbywa się wystawa malarska p. Marii Rackiewicz, która należy do sekcji malarskiej witnickiego UTW. 

Galeria Sztuki „R”, w której wiszą obrazy p. Marii działa w Szpitalu od połowy 2020r. Prezentowane są w niej prace artyści amatorzy, głównie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wystawa malarska p. Romana Sybala

W maju i czerwcu w Galerii Sztuki „R” w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim W Gorzowie Wlkp. podziwiać można obrazy p. Romana Sybala, członka naszej witnickiej sekcji plastycznej.

Pan Roman maluje od 7 lat, a swoje umiejętności szlifuje biorąc udział w zajęciach plastycznych, warsztatach i plenerach.

Wiosenne prace UTW

W willi „Żółty Pałacyk”, w pracowni na piętrze, pod bacznym okiem instruktora, p. Stanisława Dziadaka, pracują członkowie sekcji plastycznej „Paleta”.

Zima już za nami, dlatego teraz w pracach królują wiosna i kwiaty.