Uniwersytet Trzeciego Wieku

O nas

Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje w Witnicy od 2009 roku, jako sekcja działająca przy Miejskim Domu Kultury.  Powstał on z inicjatywy mieszkańców i ówczesnych władz Miasta i Gminy Witnica. Ogromny wkład w powstanie UTW w Witnicy włożył Pan Edward Korban, ówczesny prezes UTW        w Gorzowie Wielkopolskim.

Obecnie sekcja liczy 73 członków, których łączy wspólna pasja. Realizując swoje  zainteresowania uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach sekcji: gimnastycznej, plastycznej (malarstwo), rękodzielniczej, żywego słowa, turystycznej i tanecznej.

Prace wykonane przez seniorów, można podziwiać chociażby w Zespole Szkół Samorządowych w Witnicy, w tzw. „Galerii na piętrze” lub w Przychodni Medycyny Rodzinnej „Medicus”. Sekcja rękodzielnicza wystawia swoje prace w gablotach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Natomiast występy grupy tanecznej „DoberMeny” cieszą się ogromną popularnością i uświetniły już niejedną imprezę na terenie Gminy Witnica.

W ramach działalności UTW organizowane są plenery malarskie, wyjazdy na spektakle teatralne, koncerty oraz seanse kinowe. Członkowie UTW biorą udział w prelekcjach ze specjalistami z zakresu prawa, medycyny i kultury.

Dodatkową atrakcję stanowią wyjazdy krajoznawcze, mające na celu zwiedzanie głównych miast i najpiękniejszych zakątków Polski.

Członkowie UTW w Witnicy reprezentują naszą Gminę na licznych wyjazdach integracyjnych (np. Kołobrzeskie Dni Seniora), na których spotykają się z przedstawicielami UTW, działającymi na obszarze województwa lubuskiego (UTW Zielona Góra, UTW Sulechów, UTW Gorzów Wielkopolski).

Kontakt

Janowicz Ewa – tel. 691 588 843/ Adres e- mail: jewaj@op.pl

Sybal Roman – tel.   605 033 785

Możliwość komentowania została wyłączona.