Odlotowy Piknik

Setki osób bawiły się na I Odlotowym Pikniku Majowym. Największym wzięciem cieszyły się pojazdy militarne i dmuchane zamki. 

Z okazji Dnia Mamy, Burmistrz Dariusz Jaworski zaprosił mieszkańców na Odlotowy Piknik Majowy, przygotowany przez Miejski Dom Kultury w Witnicy i Urząd Miasta i Gminy Witnica. Przyjechały grupy militarne z Białcza i z Dębna, a także Grupa Rekonstrukcji Historycznych 101 Airborne z Gryfina. Ich ,,bazy” były oblegane przez dzieci, które robiły sobie fotografie z ,,militarnymi”, przymierzały się do atrap broni i jeździły po placu imprezy pojazdami wojskowymi.

Wielu widzów zgromadził też wyścig Wrak Race. Po raz pierwszy sekcja Zmotoryzowani Witnica, działająca przy witnickiej Lidze Obrony Kraju, zorganizowała wspólne rajdy ,,wraków” dostosowanych do rajdów terenowych, na łakach przy ul. Stalowej. Samochody wzbijały fontanny kurzu i budziły entuzjazm licznych kibiców. Wyścig przebiegł bezpiecznie, nic nikomu się nie stało.

Burmistrz zapewnił też dzieciom darmowe dmuchane zamki, a wszystkim uczestnikom – bezpłatny dowóz. Wiele osób kupowało stroje militarne, oblegane były stoiska z gastronomią i słodyczami. Wieczorem w wielkim Finale była widowiskowa próba postawienia balonu, ale po napełnieniu czaszy gorącym powietrzem okazało się, że wiatr jest zbyt silny i uniemożliwia wzbicie się balonu w górę. Przez teren przy lądowisku przewinęły się setki mieszkańców naszej gminy, a także Dębna, Kostrzyna i okolic. Poniżej zamieszczamy obszerną galerię zdjęć z Pikniku, a na facebookowym profilu Miasto i Gmina Witnica można zobaczyć filmy z festynu oraz z wyścigu Wrak Race.

(fot. Mirosław Sztogryn)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1713270772090287.1073742483.100002221433427&type=3