Spotkania na Starym Trakcie ze Sławomirem

Spotkania na Starym Trakcie ze Sławomirem

 

Niezapomniane święto Witnicy

Takich tłumów w Parku Drogowskazów jeszcze nie było. W weekend świętowaliśmy 170-lecie Browaru Witnica i tradycyjne Spotkania na Starym Trakcie.  To były niezapomniane chwile.

W piątek do Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji zaprosił mieszkańców Browar Witnica, który obchodzi w tym roku 170-ecia działalności. Wystąpił Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 Rano, który chętnie rozdawał witniczanom autografy, a do zabawy porwał publiczność duet Long & Junior. Nie zabrakło hitów takich jak ,,Tańcz, tańcz, tańcz”, ,,Bądź moją królową” czy ,,Piosenka dla dziewczyny”. Podczas biesiady piwnej przygrywali uczestnikom wirtuoz akordeonu Mariusz Ambrożuk i orkiestra Free Style Herrie Kapel z naszej partnerskiej gminy Druten. Jednocześnie trwał plener rzeźbiarski, w którym wzięli udział profesjonalni rzeźbiarze oraz dzieci z wszystkich szkół z naszej gminy. Rzeźbiarze tworzyli w drewnie postaci historyczne, zaproponowane przez Burmistrza Dariusza Jaworskiego – płk Czesława Chmielewskiego, gen. Władysława Andersa, gen. Władysława Sikorskiego, gen. Augusta Emila Fieldorfa, gen. Leopolda Okulickiego i rotm. Witolda Pileckiego. Natomiast dzieci w ramach warsztatów rzeźbiły figurki z mydła.

W sobotę świętowaliśmy Spotkania na Starym Trakcie. Na scenie wystąpił zespół Steelband of the Steemasters, młodzi laureaci Powiatowego Przeglądu Piosenki Pro Arte i zespół Big Sexy. Na placu grał znów zespół Free Style Herrie Kapel , który wystąpił także dla mieszkańców Nowin Wielkich i Kamienia Wielkiego. Sporą widownię zgromadził zespół Vox, który złapał świetny kontakt z witnicką publicznością i chętnie pozował z widzami do zdjęć. Największą gwiazdą Spotkań był oczywiście Sławomir. Takich tłumów, jak na tym koncercie, Witnica jeszcze nie widziała. Usłyszeliśmy ,,Megierę”, ,,Ni mom hektara”, ,,Ty mała znów zarosłaś”, ,,Miłość w Zakopanem” oraz… wiązankę piosenek dziecięcych, zaaranżowanych na rockową nutę. Publiczność odśpiewała piosenki razem z wokalistą.

Tradycyjnie odbyło się witnickie święto piwa z konkursem piw domowych, a także konkursem na jadło piwne. Odszpuntowano dwa nowe piwa uwarzone w Browarze Witnica (w stylach Hefeweizen i Ceska Desitka – zwycięzcy Lubuskiego Konkursu Piw Domowych 2017). Wylosowano też zwycięzcę loterii Browaru – skuter Honda pojechałdo Krakowa. Decyzją Burmistrza Dariusza Jaworskiego, dzieci mogły za darmo korzystać z zamków dmuchanych. Na placu było wiele ciekawych stoisk. Pszczelarze obok swoich wyrobów pokazali ramki, w których pracowicie uwijały się pszczoły. Stoiska promocyjne wystawiły Szkółka Piłkarska ,,Abra”, Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych ,,Witnickie Promyczki”, Klub Seniora i wiele innych. Można było wykonać profesjonalny makijaż w namiotach firm Avon i Oriflame oraz przymierzyć się do nowej Hondy. Przyjechały też dwa pojazdy bojowe z żołnierzami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, cieszące się dużą popularnością najmłodszych. Młodzież licznie oblegała skatepark i pumptrack, a dzieci przesiadywały na nowo ustawionym Statku Magellana.Burmistrz Dariusz Jaworski osobiście prezentował Program Mieszkanie+ z makietą ruszającej właśnie inwestycji, w ramach której w I etapie powstanie ponad 80 mieszkań dla rodzin z naszej gminy. Świetna zabawa zakończyła się około północy.

W osobnym artykule podamy zwycięzców wszystkich konkursów Spotkań. Obszerną galerię zdjęć ze święta miasta można oglądać pod linkiem:

https://www.facebook.com/e.sz.m.sz/posts/1737061593044538