SOWA

SOWA to Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Składa się z sali ekspozycyjnej, wyposażonej w 18 eksponatów związanych z różnymi dziedzinami wiedzy, takimi jak biologia, technika czy fizyka, a także Majsterni, czyli przestrzeni służącej do samodzielnego rozwiązywania wyzwań konstruktorskich i logicznych. SOWA jest miejscem, którego misją jest zachęcenie do doświadczania, obserwacji, samodzielnego eksperymentowania, rozbudzenie ciekawości i chęci zdobywania wiedzy.        

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.


AKTUALNOŚCI

AKTYWNY SENIOR

2 oraz 3 października w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Witnicy obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Seniora, który tradycyjne przypada na 1 października. Z tej okazji wszyscy Seniorzy mogą odwiedzić SOWA nie ponosząc żadnych opłat. Patronem medialnym wydarzenia jest RADIO Gorzów.

Serdecznie zapraszamy!

 

 


WITAJ NAUKO!

10 września w SOWA Witnica odbyło się wydarzenie pod nazwą „Witaj szkoło w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”. Tego dnia zwiedzający mogli nie tylko świetnie bawić się przy eksponatach, ale również własnoręcznie wykonać zakładki do książek, wysłać przez eksponat o nazwie „Dmuchawa” pocztówkę z wakacji, a na zakończenie otrzymać mały prezent- plan lekcji na nadchodzący rok szkolny. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Gorzów.

Zobacz więcej…


WITAJ NAUKO!

Już 10 września zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się pod patronatem medialnym Radia Gorzów.

Tego dnia wstęp do SOWA Witnica wynosić będzie tylko 5 zł, a dodatkowo czekać będą na Was atrakcje.


Powiatowe Święto Plonów w Dąbroszynie

26 sierpnia ekipa SOWA Witnica wzięła udział w Dożynkach Powiatowych pod nazwą „Powiatowe Święto Plonów, organizując dla najmłodszych uczestników wydarzenia stoiska z atrakcjami.

Na naszych uczestników czekały więc kolorowe warkoczyki, farby do malowania eko- toreb, malowanie buziek i plastyczny kącik maluszka.

Czytaj więcej…


Drodzy Zwiedzający!

Zespół SOWA Witnica weźmie udział w organizacji Powiatowego Święta Plonów, które odbędzie się 26 sierpnia w Dąbroszynie. Z tego powodu 27 sierpnia SOWA będzie zamknięta.

Do zobaczenia w poniedziałek!


Lato z MDK w SOWA Witnica

W dniach 7- 11 czerwca w SOWA Witnica odbywały się warsztaty letnie, przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym.

Na uczestników czekała moc atrakcji: wycieczki, warsztaty kreatywne, zajęcia muzyczne, oraz- oczywiście- zabawy przy eksponatach SOWA! Czytaj dalej…


Drodzy Zwiedzający!

W dniach 7-11 sierpnia w siedzibie SOWA odbywać się będzie wydarzenie pt. „Lato z MDK”, organizowane przez Miejski Dom Kultury w Witnicy. W związku z powyższym w tych dniach SOWA Witnica będzie zamknięta.


Święto Policji z SOWA Witnica

28 lipca odbyło się „Święto Policji”, czyli uroczysta obchody z okazji 104 rocznicy powstania Policji Państwowej. W festynie zorganizowanym z tej okazji uczestnicyła również SOWA Witnica, organizując tego dnia Majsternię na świeżym powietrzu. Czytaj dalej…


Planetobus w SOWA Witnica

19 oraz 20 czerwca do witnickiej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zawitał Planetobus, czyli mobilne Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zainteresowanie było ogromne- przez dwa dni SOWA Witnica odwiedziło mnóstwo grup szkolnych. Czytaj dalej…


AKCJA PROMOCYJNA „TRZY ZA DWA”

Przypominamy, że jeszcze do końca czerwca trwa akcja promocyjna, w której można otrzymać darmowy bilet do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie! Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Szczegóły akcji promocyjnej


PLANETOBUS W WITNICY!

19 i 20 czerwca do Witnicy zawita Planetobus, czyli mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik.

Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne do rezerwacji miejsc pod. nr 883 755 011.

Czytaj więcej…


Dzień Dziecka z SOWA Witnica

1 czerwca w „Parku Drogowskazów” świętowaliśmy wspólnie Dzień Dziecka.

Tego dnia zorganizowaliśmy specjalnie dla Was Majsternię pod chmurką. Bardzo się cieszymy, że cieszyła się takim zainteresowaniem!

Czytaj więcej …