WOŚP Witnica – Gramy bez Focha !

 

Bieg ,,Policz się z cukrzycą”, II Witnickie Morsowanie, licytacje fantów i koncerty muzyczne – to tylko część programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gramy dla najmłodszych i bez focha!

W 27 Finale WOŚP zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do akcji Jurka Owsiaka tradycyjnie włącza się Witnica. W tym roku kwestować na terenie gminy będzie 70 wolontariuszy. Siedzibą sztabu będzie Regionalne Centrum Ratownictwa w Witnicy.

Wolontariusze będą zbierać pieniądze już od wczesnego ranka w niedzielę 13 stycznia. O godz. 12.00 wystartuje bieg ,,Policz się z cukrzycą”. Wpisowe do biegu – 20 zł do puszki WOŚP w całości przeznaczone jest na Orkiestrę. Trasa biegu wiedzie z parkingu koło Komisariatu Policji przez ul. Kościuszki, lasem w stronę Leśnego Ustronia, potem koło wiaty Nadleśnictwa, ul. Traugutta i znów ul. Kościuszki z powrotem na parking. Tą samą trasą, też od godz. 12.00 pójdą amatorzy nordic walking, a rowerzyści pojadą z miejsca startu nad jez. Wielkie i z powrotem. Wpisowe dla kijkarzy i cyklistów to również 20 zł. Po raz pierwszy włączą się  też w akcję witnickie Morsy. O godz. 14.00 amatorzy kąpieli w zimniej wodzie zapraszają wszystkich chętnych na II Witnickie Morsowanie (pierwsze odbyło się zimą ubiegłego roku) – wpisowe także wynosi 20 zł na WOŚP.

Od godz. 16.30 w RCR rozpoczną się koncerty solistów i zespołów muzycznych oraz licytacje fantów.

Plan w RCR

16.30 Rozpoczęcie

17:00 Występy dzieci z MDK

17.45 Pokaz Hip Hop – Sekcja MDK

19.00 Cheerlederki – dzieci z Witnicy

19.45 Jezioro Łabędzie – UTW Witnica

20.00 Koncert Zespołu  – Poza Czasem

20.30 Finał – Pokaz Świateł

Gadżetów jest już sporo, ale wciąż można przekazać nowe fanty dla Orkiestry. Można je zostawiać w Miejskim Domu Kultury lub w Bibliotece. Jednym z pierwszych darczyńców jest Gorzowska Grupa Motocyklowa, która przekazuje do licytacji voucher na całodzienne przejażdżki motocyklem. Organizatorzy finału liczą też na wsparcie witnickich firm. Pomaganie jest dziecinnie proste! – takie jest hasło 27 Finału. Więcej na temat Finału w Witnicy można się dowiedzieć z fanpage witnickiego sztabu WOŚP na Facebooku. Zapraszamy do wsparcia Orkiestry. Jak mówi Jurek Owsiak – gramy dla dzieci małych i bez focha!

(fot. WOŚP)

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *